Produktu można używać go m.in. do klejenia izolacji kauczukowej, wełny mineralnej i skalnej, folii izolacyjnej z stalą ocynkowaną, metalem, aluminium, drewnem, betonem i płytami gipsowo-kartonowym. Z powodzeniem jest stosowany w branży HVAC i izolacji technicznych. Klej kontaktowy TensorGrip cechuje się odpornością na wysokie temperatury, ma klasę palności A2 i idealnie nadaje się do materiałów niepalnych. Klej jest bezbarwny i bezpieczny w użyciu – nie zawiera szkodliwego dichlorometanu. Klejenie odbywa się bez specjalnego przygotowania powierzchni.
W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać: klej kontaktowy w aerozolu (sprayu) lub w butli (kanistrze).
W przypadku pierwszego wyboru otrzymasz aerozol o pojemności 500 ml. Zdajemy sobie sprawę, że po kilku godzinach klejenia klejem w takiej formie może zacząć boleć palec lub ręka. Dlatego do pojemnika aerozolowego dodawana jest nakładka, która znacznie ułatwia pracę. Dodatkowo narzędzie to wymusza na użytkowniku używanie kleju w prawidłowej pozycji, czyli pionowej. Umożliwia to również pełne wykorzystanie zawartości.
A co w przypadku kleju w butli? Sprawa wydaje się bardziej skomplikowana, ale to tylko pozory. Za chwilę przekonacie się, że to bardzo prosty w użyciu system.
Czego będziesz potrzebował?
Skąd to weźmiesz?
W ramach promocji, kupując w CALDO pierwszy kanister, otrzymasz promocyjny zestaw Kick Off do aplikacji kleju: wąż, wałek zaciskowy, oryginalny pistolet TensorGrip i piłkę do piłki nożnej.
Butla ma pojemność 22 litrów. W środku zamontowana jest rurka, które biegnie od góry do dna. To, jak w przypadku aerozolu, umożliwia pełne wykorzystanie zawartości.
Przed samym klejeniem trzeba oczywiście odpowiednio przygotować butlę. By to zrobić, należy czterometrowy wąż przykręcić do kanistra kluczem numer 15. Drugą część węża przykręca się do pistoletu, używając klucza nr 19.
Odkręcamy kanister, ustawiamy odpowiedni dla swojego typu pracy strumień na dyszy pistoleta i przystępujemy do klejenia.
Po odkręceniu kanistra nie zakręcamy go aż do wyczerpania się zawartości. Jeśli zakręcimy go po odkręceniu, może dojść do tego, że klej ugrzęźnie w wężu. Natomiast trzeba pamiętać, by zakręcić pistolet. Robimy to w celu zablokowania go I uchronienia od przypadkowego naciśnięcia.
Sam pistolet podczas klejenia możemy trzymać w dowolnej pozycji: pionowo, poziomo, nad głową itp.
Nie ma konieczności rozmontowywania zestawu i ponownego montowania go. Nie trzeba go serwisować ani czyścić. Klej od pierwszego użycia możemy używać przez 18 miesięcy.